پرسش و پاسخ
ما در آپارات

سنگ بهتر است یا سرامیک

سنگ بهتر است یا سرامیک

سنگ بهتر است یا سرامیک

سنگ بهتر است یا سرامیک | ممکن در اجرای قسمت های نازک کاری ساختمان این سوال برایتان پیش آمده باشد .

برای جواب به این سوال در درجه اول باید کاشی و سنگ را به طور کامل بشناسیم و به این نکته توجه کنید که هر ساختمان با توجه به ویژگی‌هایی که دارد یک گزینه بهتر است .

برای انتخاب اینکه کاشی بهتر است یا سنگ باید هفت عامل زیر را در نظر بگیریم :

۱- بار وزنی

همانطور که می دانید اگر بخواهیم بدانیم سنگ بهتر است یا سرامیک ،نکته اول این است که وزن بار مرده وارد بر ساختمان توسط سنگ ساختمانی بیشتراز کاشی و سرامیک می باشد .

در نقطه مقابل به علت سبک بودن کاشی وزن بار مرده آن کاهش می یابد . پس یکی از محاسن کاشی در برابر سنگ سبک سازی ساختمان محسوب می شود .

۲-یکنواختی

در اجرای کف و بدنه ساختمان اگر بخواهیم از سنگ ساختمانی استفاده کنیم به علت اینکه یک جسم کاملاً طبیعی است یکنواختی کمتری به نسبت کاشی و سرامیک خواهد داشت .

اگر برای شما این تفاوت و عدم یکنواختی جذاب و جالب است استفاده از سنگ به شما پیشنهاد می شود ، اما اگر دوست دارید محل نصبتان دارای یک نواختی بالایی داشته باشد استفاده از کاشی و سرامیک به سنگ ارجحیت دارند .

سنگ بهتر است یا سرامیک

۳ -نصب

برای اینکه بدانیم سنگ بهتر است یا سرامیک ، باید در نظر بگیریم که هزینه نصب سنگ ساختمانی به نسبت کاشی بالاتر می باشد ، زیرا برش آن سخت تر و نصب آن دارای دردسرهای بیشتری می باشد .

پس اگردر ساختمان خود از کاشی و سرامیک به جای سنگ استفاده کنیم هزینه نصب پایین می آید و اینکه نصب کاشی و سرامیک از سنگ راحتتر وسرعت نصب آن نیز بالاتر میباشد .

مشاهده این مطلب
روش های نصب کاشی پرسلان در نما و کف ساختمان

۴-سایز بزرگ

برای دانستن اینکه سنگ بهتر است یا سرامیک باید بدانید که کاشی های سایز بزرگ به نسبت سنگ های سایز بزرگ بسیار در دسترس ترو مناسب تر هستند .

اگر شما بخواهید سایز ۸۰ در ۸۰ به بالا را کار کنید باید هزینه زیادی برای تامین و خرید نمونه سنگی آن بپردازیم در صورتی که در کاشی سرامیک این سایز ها به راحتی با قیمت مناسب در بازار در دسترس می باشد .

۵-هزینه خرید

انتخاب بین کاشی و سنگ یکی از فاکتورهای مهم هزینه خرید می باشد . به عنوان مثال شما اگر بخواهید کاشی دهبید ۸۰ در ۸۰ را تهیه کنید قیمت خرید آن حدود ۶۰ هزار تومان و اگر بخواهید نمونه سنگ آن را تهیه کنید قیمت آن حداقل ۱۴۰ هزار تومان می باشد .

۶-دوام (عمر مفید)

برای انتخاب اینکه سنگ بهتر است یا سرامیک باید بدانیم که بعضی از سنگ ها از جمله سنگ مرمر و سنگ چینی جاوید و گرانیت ها دارای عمر بالایی می باشد اما اکثر سنگهای موجود در بازار از جمله سنگ های مرمریت و سنگهای تراورتن عمر مفید کمتری دارد .

از آنجا که کاشی تولید شده از جمله کاشی های پرسلانی و فول بادی دارای پرس بسیار قوی و جذب آب پایین می باشد عمر مفید آن ها از نمونه های سنگ های تراورتن و مرمریت بالاتر می باشد .

همچنین کاشی ها دربرابر مواد شیمیایی و اسیدی مقاومت بالاتری از سنگ ساختمانی دارند .

۷- لوکس بودن

درست است که برای انتخاب اینکه سنگ بهتر است یا سرامیکباید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیریم اما یکی از فاکتورهای مهم محصول لوکس بودن آن است .

مشاهده این مطلب
کاشی بین کابینتی و نصب آن

ممکن است کاشی و سرامیک ها پولیشی جذابیت محیط را بسیار بالا ببرد، اما این نکته را باید در نظر بگیریم که سنگ های ساختمانی یک جنس کاملا طبیعی می باشد و از لحاظ لوکس بودن سنگ های طبیعی ، شیک بودن و لاکچری بودن محیط و ساختمان را به نسبت کاشی و سرامیک بالاتر می برد .

نتیجه گیری

استفاده از سنگ طبیعی با قیمت مناسب در ساختمانهای مسکونی که رفت و آمد کمتری دارند ، چون حالت طبیعی تر دارند توصیه می گردد ، ولی استفاده از کاشی و سرامیک های پرسلانی و فول بادی در مکان های تجاری به علت عمر بالا و هزینه پایین توصیه میگردد.

در پایان آن کسی که باید تصمیم بگیرد برای خرید شما هستید. سلیقه خودتان را در این زمینه دست کم نگیرید .

[icon name=”tags” class=”” unprefixed_class=””] سنگ بهتر است یا سرامیک

 


#کاشی # سرامیک #سرام پخش

[flm_button link_address=”http://cerampakhsh.com/mag” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”گردآوری شده توسط: پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش” font_family=”Shabnam” button_size=”XS” button_color=”Light” button_style=”Border” button_hover=”HoverB-Dark” rounded_corners=”3″]

[flm_button link_address=”https://instagram.com/cerampakhsh” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”اینستاگرام ما را دنبال کنید” font_family=”Shabnam” font_size=”15px” button_size=”XS” button_color=”White” text_color=”Purple” button_hover=”HoverF-Purple” rounded_corners=”3″ custom_border_color=”9f5de2″ animate_icon=”Grow” icon=”fa-instagram”]

نظرات ۰

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments