پرسش و پاسخ
ما در آپارات

ماله شانه‌ای کاشی‌کاری

ماله شانه‌ای کاشی‌کاری

ماله شانه‌ای کاشی‌کاری ابزاری کارآمد برای پخش ملات و چسب کاشی می‌باشد. ماله‌های کاشی‌کاری را در دندانه‌های ریز و درشت به شکل دندانه مربع یا منحنی از سایز ۲mm تا سایز ۲۰mm تولید می‌کنند.

در هنگام چسب‌زدن زیر کار و یا پشت کاشی حتما باید از ماله و یا کاردک شانه‌ایی برای داشتن فضای و جای نفس کشیدن چسب استفاده کنید.

ماله‌های شانه‌ای کاشی‌کاری با دندانه یا شانه ریز برای چسب‌کشی کاشی‌های سایز کوچک و ماله‌های با دندانه درشت برای چسب یا ملات‌کشی سطوح ناهموار کارایی بیشتری دارند. البته توجه داشته باشید که ماله‌های کاشی‌کاری با دندانه‌های سایز ریزتر برای دیوار و سایز درشت‌تر برای نصب کاشی کف کاربرد دارند. ماله‌های شانه‌ای کاشی‌کاری در طول ۳۰cm و عرض۱۱.۵ تولید می شوند.


ماله شانه ایی 0.7 میل

ماله شانه ایی ۰.۷ میل

ماله بنایی بصورت دندانه دار نمی باشد و بیشتر در زمینه گچکاری و سیمانکاری کاربرد دارد. ماله چه فرقی با کمچه دارد ؟ بله ماله دارای تسلط دست بیشتری نسبت به کمچه می باشد و سطح بیشتری را با دست درگیر می نماید .

ماله بنایی با ماله کاشی کاری فرق دارد . ماله های بنایی دارای لبه های صاف می باشند که بیشت برای گچکاری و سیمانکاری کاربرد دارند ولی ماله کاشی کاری باید دارای دو لبه شانه ای و دو لبه صاف باشد و بخوبی با ارگونومی دست کاشی کار همخوانی داشته باشد.

دست استادکار کمتر خسته شود و تسلط کافی بر ملات چسب کاشی داشته باشد.  طول نرمال ماله های شانه ای کاشی کاری ۳۰ سانتی متر و عرض ماله دوازده سانتی متر می باشد .

مشاهده این مطلب
نصب سرامیک نمای ساختمان

با استفاده از ماله شانه ای در مصرف چسب کاشی صرفه جویی نماییم و نتیجه مطلوبتری از کاشیکاری بدست آوریم . توجه داشته باشین که کشیدن چسب با ماله شانه ای گیرایی چسب به کاشی را افزایش می دهد و باعث یکنواختی ملات چسبی و در نتیجه سطح کاشی همترا می شود


اینستاگرام ما را دنبال کنید

نظرات ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *