پرسش و پاسخ
ما در آپارات

کاشی شیشه ای و نحوه نصب آن

کاشی شیشه ای و نحوه نصب آن

کاشی شیشه ای و نحوه نصب آن

کاشی شیشه ای و نحوه نصب آن

کاشی های شیشه ای، کاشی های نازک و صافی هستند که برای پوشش دیواره ها و یا کف استفاده می شود. کاشی های شیشه ای در انواع مختلفی از اشکال و رنگ ها وجود دارند و می توانند با مواد دیگر مانند فلز فولاد ضد زنگ ترکیب در بیایند. آنها می توانند برای ایجاد سطوح با دوام یا ضد آب در محیط، مورد استفاده قرار بگیرند، یا از آنها می توان به عنوان کاشی کفپوش استفاده کرد. کاشی های شیشه ای نسبت به کاشی های سرامیکی و کاشی های سیمان سخت تر هستند و همین باعث می شود که آنها تحت ضربه شدید، راحتتر شکسته شوند. اگر چه آنها نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری در هنگام نصب دارند اما این کاشی های بسیار محبوب هستند، زیرا می توانند نور را منعکس کنند. انواع مختلفی از کاشی های شیشه ای با جنس های سرامیکی یا پرسلانی در بازار کاشی و سرامیک موجود است. کاشی شیشه ای نسبت به آب نیز غیر قابل نفوذ است، رنگ این کاشی ها در نور خورشید محو نمی شود، و ضد سرما هستند.

کاشی های شیشه ای معمولا برای دیواره های حمام ها یا دکوراسیون استفاده می شود. با این حال، برخی از کاشی های شیشه ای برای استفاده به عنوان کفپوش نیز تولید می شود. اغلب کفپوش های شیشه ای دارای بافت ویژه ای برای جلوگیری از لغزش هنگام خیس شدن هستند. به دلیل تنوع بی نظیر این کاشی ها در طرح و رنگ، استفاده از  آنها در محیط های مسکونی و تجاری بسیار جذاب است. بسته به ترکیبات سطح شیشه ای و اجزای دیگر مانند اکسید های فلزی، کاشی های شیشه ای می تواند شفاف یا مات باشد.

کاشی شیشه ای و نحوه نصب آن

شکل کاشی های شیشه ای را می توان به صورت مربع یا مستطیل درآورد و با استفاده از ملات، الگوهای هندسی بر روی کار ایجاد کرد. این کاشی ها همچنین می توانند شکل نامنظمی داشته باشند تا بتوانید برای ایجاد یک طرح آزاد و خلاق استفاده کنید. موزاییک های شیشه ای با انواع شکل ها و رنگ ها برای طراحی منحصر به فرد، اولین نوع کاشی های شیشه ای است. بعضی از کاشی های شیشه ای به صورت ورقه های بزرگ روی یک سطح مش بسته بندی می شوند تا نصب آن ها راحتتر شود.

کاشی های شیشه ای عمدتا از طریق مخلوط کردن و قرار دادن چندین ورق نازک شیشه بر روی کاشی در یک کوره ساخته می شود و دمای کوره تا حدود ۸۰۰ درجه سانتیگراد بالا می رود. این لایه های شیشه ای کمی ذوب شده و بر روی کاشی می چسبد.

yazd read moe button

چرا کاشی شیشه ای استفاده می کنید؟

کاشی شیشه ای یک محصول منحصر به فرد است که نمی توان آن را با کاشی های استاندارد سرامیک و یا پرسلان مقایسه کرد. انتخاب های رنگ در این کاشی تقریباً بی حد و حصر است. کاشی موزاییک شیشه ای در مجموعه ای از اشکال، اندازه، رنگ و بافت تولید شده و در بازار موجود است. این اجازه می دهد تا تعداد فراوانی از گزینه های طراحی و ترکیب به پروژه های کاشی کاری اضافه شود. با توجه به ماهیت بازتاب نور کاشی شیشه ای، این ویژگی نیز کمک می کند تا فضای شما را روشن تر کند و فضا را بزرگتر از آن چیزی که هست، نشان دهد.

کاشی شیشه ای و نحوه نصب آن

کاشی شیشه ای برای تمیز کردن نیاز به نگهداری و مراقبت بسیار کم و فوق العاده آسان دارد. برای تمیز کردن کاشی های شیشه ای می توانید از مواد پاک کننده شیشه و پنجره استفاده کنید تا ظاهر براق این کاشی ها بیشتر نمایان شود، به همین دلیل کاربرد این کاشی ها برای آشپزخانه، کاشی های بین کابینتی، حمام و فضاهایی که همواره مواد شوینده در آنها استفاده می شود، مناسب است. به دلیل وجود لایه شیشه ای روی سطح، این کاشی ها نسبت به کاشی های سرامیکی دارای تخلخل بسیار کمتری هستند و این موضوع به مقاومت در برابر لکه ها و کپک ها و قارچ ها کمک می کند. همچنین کاشی های شیشه ای سازگار با محیط زیست هستند. بسیاری از کاشی های شیشه ای از مواد بازیافتی ساخته شده اند. حتی در غیر این صورت، آنها ۱۰۰٪ قابل بازیافت هستند.

با این حال، کاشی های شیشه ای معایبی هم دارد. آنها به دلیل روند تولید پیچیده تر، معمولا گرانتر از کاشی های  سرامیکی هستند، و کار شستشوی آنها با اسکاچ و سیم و یا مواد بسیار قوی شوینده باعث کاهش دوام و زیبایی آنها می شود. این نکته را در نظر بگیرید که اگرچه بادوام هستند اما این کاشی ها مستعد به خراش هستند. همچنین به دلیل داشتن یک سطح شیشه ای، نصب آن نیازمند صرف زمان برای شکستن هستند، پس نصب آن به صورت DIY کاشی کمی دشوار به نظر می رسد.


گردآوری شده توسط مجله اینترنتی سرام پخش

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments