پرسش و پاسخ
ما در آپارات

شیرآلات مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه

شیرآلات-مناسب-برای-دکوراسیون-آشپزخانه

شیرآلات مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه

شیرآلات مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه | خانم‌های خانه‌دار در طول روز، بیش از هر جای دیگری در آشپزخانه به سر می‌برند و بیشترین سر و کارشان با شیرآلات آشپزخانه است. از‌این‌رو آن‌ها باید در انتخاب شیرآلات آشپزخانه مناسب نهایت دقت را داشته باشند.

شاید به‌ظاهر تنها کارکرد شیرآلات توزیع آب سرد و گرم برای مصرف باشد اما آن‌ها نقش قابل توجهی در زیبایی بخشیدن به محیط آشپزخانه را بر عهده دارند. در ادامه مهم‌ترین نکاتی را که برای انتخاب شیرآلات مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه نیاز دارید، خواهیم گفت. پس اگر دنبال زیبایی بخشیدن به محیط آشپزخانه خود هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شیرآلات متصل به سینک آشپزخانه

در بازار طرح‌های بسیار زیادی از شیرآلات برای آشپزخانه وجود دارد و هر کدام از آن‌ها کارکرد‌های مختلفی دارند. شیرآلات جدید متصل به سینک آشپزخانه در انواع تک، دو، سه و چهار سوراخه تولید و روانه بازار مصرف می‌شوند.

چنان‌چه قصد دارید شیر آب جدیدی را به‌جای شیر آب قدیمی که تعداد کمتری سوراخ دارد جایگزین کنید، شیرآلات دارای صفحه سپر با یک صفحه کف در پایه انتخاب مناسبی هستند. چون به‌وسیله آن‌ها می‌توانید سوراخ‌های اضافه را بپوشانید.

مهم‌ترین مزیت استفاده از این نوع شیرآلات، این است که می‌توانید به‌سرعت شیرآلات آشپزخانه خود را عوض کنید. آن روی سکه خرید این نوع شیرآلات، محدودیت انتخاب به‌خاطر نوع سینک شما خواهد بود.

کاشی بین کابینتی آشپزخانه

شیرآلات متصل به کانتر آشپزخانه

این مدل شیرآلات بر‌خلاف مدل‌های قبلی، روی صفحه کانتر آشپزخانه نصب می‌شوند. چنان‌چه سینک شما زیر این کانتر نصب شده باشد، شما می‌توانید شیر آب خود را به‌طور مستقیم روی کانتر نصب کنید.

موقع نصب شیرآلات متصل به کانتر توجه داشته باشید که باید فضایی به اندازه یک انگشت برای تمیز کردن در پشت شیر در نظر بگیرید.

مهم‌ترین مزیت استفاده از این نوع شیرآلات آشپزخانه، به وجود آمدن ظاهری یک پارچه در آشپزخانه‌های امروزی است. نقطه ضعف مهم استفاده از این نوع شیرآلات، اشغال بخش قابل توجهی از فضای کانتر است که در‌این‌صورت ممکن است آلودگی‌های مختلف بین دیوار و شیر آب روی هم جمع شوند.

شیرآلات آشپزخانه

شیرآلات متصل به دیوار آشپزخانه

نکته مهم در نصب این نوع شیرآلات، در نظر گرفتن فاصله مناسب بین سینک تا دیوار است. برای تعیین مکان قرار‌گیری سینک باید شعاع پاشیدن آب را در نظر بگیرید که با وجود سینک‌های دو قلو، چالش پیش رو برای تعیین مکان نصب شیرآلات دو چندن خواهد شد.

تمیز کردن راحت صفحه کانتر، مهم‌ترین مزیت استفاده از شیرآلات متصل به دیوار آشپزخانه است. این نوع شیرآلات آشپزخانه، در برابر سرما و گرما از خود حساسیت زیادی نشان می‌دهند و باید دیوار را در برابر سرما و گرما عایق کنید. لوله‌کش نیز باید مکان یابی و فاصله‌گذاری مناسب برای نصب این نوع شیرآلات را انجام دهد.

انواع دستگیره شیرآلات آشپزخانه را بشناسید

همان‌گونه که در ابتدا نیز اشاره کردیم، شیرآلات آشپزخانه مطابق کارکردشان، انواع مختلفی دارند. یکی از تقسیم‌بندی‌های مهم در شیرآلات براساس دستگیره آن‌ها است که در ادامه انواع آن‌ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

شیرآلات تک دستگیره‌ای آشپزخانه

این نوع شیرآلات به‌راحتی در جهت‌های مختلفی می‌چرخند و با حرکت دادن آن‌ها به سمت بالا و پایین می‌توانید کنترل دمای آب را در دست بگیرید.

برای نصب این شیرآلات تنها به یک سوراخ روی کانتر خود نیاز دارید. طراحی این‌گونه شیرها باید به‌گونه‌ای باشد که قابلمه‌ها و ظروف به‌آسانی درون سینک جا بگیرند. دقت تنظیم دمای این شیر نسبت به شیرآلات دو دستگیره‌ای بسیار کمتر است.

شیرآلات-مناسب-برای-دکوراسیون-آشپزخانه

شیرآلات دو دستگیره‌ای آشپزخانه

برای نصب این نوع شیرآلات به حداقل سه سوراخ نیاز خواهید داشت. این نوع شیرآلات تنوع دستگیره‌ای زیادی دارند و دست شما برای انتخاب شیرآلات دلخواهتان باز است.

دقت تنظیم آب در شیرآلات دو دستگیره‌ای به مراتب بیشتر از سایر انواع شیرآلات است. شما همچنین برای تعویض این نوع شیرآلات نیاز به لوله کش ندارید و خودتان به‌تنهایی می‌توانید آن‌ها را عوض کنید اما تعویض مداوم دستگیره‌ها هنگامی که دست‌هایتان مشغول یا کثیف باشند بسیار سخت خواهد بود.

شیرآلات-مناسب-برای-دکوراسیون آشپزخانه

شیرآلات بدون دستگیره آشپزخانه

این نوع شیرآلات تنها با یک سنسور فعال شده و تنظیم دما و جریان شیر توسط دستگیره کنار شیر انجام می‌شود. شیرآلات بدون دستگیره آشپزخانه به‌واسطه داشتن سنسوری فعال، به‌راحتی تماس نوری را تشخیص می‌دهند و برای افراد مبتلا به ورم مفاصل و همچنین کودکان مناسب هستند.

شیرآلات سنسوردار به‌دلیل قطع هوشمند جریان آب، موجب صرفه‌جویی قابل توجهی در مصرف آب خواهند شد و دیگر نگرانی بابت سر ریز شدن آب از سینک برایتان وجود ندارد.

عیب بزرگ استفاده از این نوع شیرآلات، عدم امکان تنظیم دما و جریان آب ازطریق حالت لمسی است و شما باید این کار را به‌صورت دستی انجام دهید.

همچنین سنسورهای این‌گونه شیرآلات با باتری کار می‌کنند و باید برای تداوم کارکردشان، مدام باتریشان را تعویض کنید.

شیرآلات-بدون-دستگیره

مواد سازنده شیرآلات آشپزخانه

نیکل و نیکل براق، کروم، برنج، فولاد سیاه و سفید از جمله مواد سازنده شیرآلات آشپزخانه به‌شمار می‌روند. شما باید براساس بودجه‌ و میزان انتظاری که از کارکرد شیرآلات دارید، جنس شیرآلات خریداری شده را انتخاب کنید.

سبک طراحی شیرآلات آشپزخانه

شما باید طبق فاکتورهای مدنظرتان، سبک طراحی شیرآلات آشپزخانه‌تان را انتخاب کنید. آشپزخانه‌های سنتی و مدرن هر کدام طراحی خاص خود را می‌طلبند. شیرآلات در سبک‌های طراحی مختلفی مانند ساده، دارای خطوط صاف، منحنی شکل یا گوشه‌های ۹۰ درجه هستند و باید در انتخاب آن‌ها دقت لازم را به خرج بدهید.

کیفیت شیرآلات آشپزخانه

اگر برای خرید شیرآلات آشپزخانه بودجه کافی در اختیار دارید، پیشنهاد ما به شما، استفاده از شیرآلات سرامیکی با شیر سرامیکی، فولاد ضد زنگ یا برنج با دوام بالا است. این نوع شیرآلات عمر بیشتری نسبت به سایر انواع شیرآلات دارند و در برابر پوسیدگی مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند.

شیرآلات-مناسب-برای-دکوراسیون-آشپزخانه

خرید شیرآلات آشپزخانه

سرام پخش بازار آنلاین مصالح و لوازم بهداشتی ساختمانی است که شما در آن با تنوع محصولی زیادی رو‌برو هستید و با کمی جستجو در آن می‌توانید زیبا‌ترین شیرآلات آشپزخانه خود را انتخاب کنید.

این بازار، انتخابی سریع و آسان برای خرید آنلاین مصالح و لوازم بهداشتی ساختمانی محسوب می‌شود که از امکاناتی مانند امکان مقایسه کالاها، تعامل بین فروشنده و مشتری، پرداخت در محل و پشتیبانی دائمی نیز برخوردار است.

بنابراین، به‌کمک سرام پخش دیگر نیازی نیست زحمت زیادی به خودتان بروید تا به بازار بروید؛ چون هر موقع اراده کنید این بازار آنلاین از طریق وبسایت یا اپلیکیشن سرام پخش در خانه شما حاضر خواهد شد.

 


اینستاگرام ما را دنبال کنید

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments