پرسش و پاسخ
ما در آپارات

کاشی پرسلانی

مجله اینترنتی سرام پخش

کاشی پرسلانی

کاشی پرسلان نوعی از کاشی سرامیک است، هرچند که از خاک رُس صاف تر و مرغوبتری ساخته شده و در دمای بالاتر پخته می شود. همچنین این کاشی سخت تر است و مقاومت بیشتری نسبت به انواع دیگر کاشی سرامیک، در برابر رطوبت و نسبت به لکه ها دارد.

کاشی پرسلانی می تواند در هر فضایی عالی به نظر برسد. به عنوان کفپوش و یا کاشی دیواری، کاشی پرسلان در آشپزخانه عالی عمل می کند و همچنین انتخاب خوبی برای دیوارها و کف حمام است.

کاشی پرسلان را در طی سالیان زیادی می توان با مراقبت کمی نگهداری کرد. در فضاهایی که تردد زیادی دارند مثل راهروها، آشپزخانه و سرویس بهداشتی، کاشی پرسلان یک انتخاب عالی است چراکه ظاهر کاشی و دوام آن در چنین شرایطی برای مدت طولانی حفظ می شود. برخی از کاشی های پرسلانی ظاهری مانند سنگ های گرانیتی دارند. بدون آنکه نیازی به صرف هزینه ی زیاد و مراقبت ویژه مخصوص این سنگ ها داشته باشند.

تمیز کردن کاشی پرسلان کاری بسیار راحت است. سطح آن، رطوبت بسیار کمی را جذب می کند، به طوری که نفوذ خیلی کمی اتفاق بیافتد و همین امر باعث می شود که لکه های آن را با یک پارچه مرطوب به راحتی پاک کرد. برای نگهداری از آن، تنها باید از آب یا مواد شوینده ضعیف استفاده شود. معمولا تعمیرات این نوع کاشی ها هم بسیار گران نیست.

از آنجایی که خاک رُس استفاده شده در این نوع کاشی بسیار متراکم است و فرایند پخت در دمای بالایی اتفاق می افتد، کاشی پرسلانی، حتی سخت تر از گرانیت است.

رنگ کاشی پرسلان فقط بر روی سطح آن نیست بلکه در لایه های پایینی هم این رنگ وجود دارد. این به این معنی است که رنگ کاشی پرسلانی از مقاومت خوبی برخوردار است و به خودی خود دچار رنگ زدگی و فسیلی شدن نمی شود.

کاشی چینی به عنوان یک ماده ساختمانی با کیفیت شناخته شده است. استفاده از آن در منزل نه تنها انتخاب خوبی برای ساکنین است بلکه ارزش خانه هم افزایش می دهد.

مجله اینترنتی سرام پخش

اگر چه این کاشی یک کاشی سرامیک بسیار عالی به شمار می رود، اما از سایر انواع کاشی ارزانتر است. نصب آن همانند سایر کاشی ها آسان اما تا حدودی زمانبر است. کاشی پرسلانی برای تمیز کردن بسیار راحت است اما هر کجا که کاشی باشد، ملات هم مورد استفاده قرار می گیرد.  بدیهی است که نگهداری و تمیز کردن ملات تا حدودی دشوارتر است و در طولانی مدت نیاز به دوغآب مجدد دارد.

مهم نیست چه کسی میخواهد چه نوع کاشی را نصب کند؛ باید از مرغوب بودن ملات مطمئن شد. هر چقدر هم که کاشی خوب به نظر برسد. بندکشی و استفاده از ملات نامرغوب ممکن است ظاهر کاشی را خراب کند.


 

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments