پرسش و پاسخ
ما در آپارات

نکاتی درباره خرید کاشی سرامیک کف

نکاتی درباره خرید کاشی سرامیک کف

نکاتی درباره خرید کاشی سرامیک کف | ممکن است افراد بخواهند با سلیقه شخصی و تجربه های قبلی خود  اقدام به خرید و نصب کاشی سرامیکی نمایند. اشتباهات رایج به دلیل عدم تخصص لازم باعث هدر رفتن مواد و آسیب دیدن سرامیک بشود علاوه بر آن فرآیندی زمان بر و دشوار است که ممکن است هزینه های بیشتری را نسبت از مشاوره از متخصص را داشته باشد.

نکاتی درمورد نصب کاشی سرامیک:

سطح زیرین که قرار است کشی سرامیکی روی آن نصب شود از اهمیت بالایی برخوردار است این سطح باید کاملا صاف و مسطح باشد. هرگونه فرورفتگی یا برآمدگی روی آن میتواند منجر به نفوذ هوا شده و به مرور زمان به آن آسیب برساند.

عموما از بتن برای پوشش زیرین کاشی سرامیک استفاده میشود بنابراین باید به این نکته توجه داشت که پس از بتن ریزی حداقل ۲۸ روز بعد نصب کاشی انجام شود تا رطوبت بتن کاملا  از بین برود.

گزینه های پیشنهادی برای خرید سرامیک

کاشی لعاب دار و بدون لعاب:

لعاب پوششی شیشه ای است که به منظور حفاظت از کاشی بر روی آن قرار میگیرد تا از نفوذ رطوبت و همچنین دیگر آسیب های احتمالی جلوگیری کند. دسته ای از مردم کاشی های لعاب دار و دسته ای دیگر کاشی های بدون لعاب را به دلیل ظاهر طبیعی ترشان ترجیح میدهند.

نکته: کاشی های بدون لعاب باید به صورت دوره ای آب بندی شوند.

نکاتی درباره خرید کاشی سرامیک کف

طرح دکوراسیون مرلوت کرم تیره ۶۰*۱۲۰ روکاسرام

کاشی تراکوتا:

این نوع کاشی از خاک رس قرمز ساخته میشود و در دمای نسبتا کمی پخته میشود به همین دلیل شکننده است و ظاهری بسیار طبیعی و متفاوت با سایر کاشی ها دارد

مشاهده این مطلب
کفپوش مناسب برای پشت بام

کاشی های پرسلان:

سرامیک پرسلان  در دمای بالا پخته میشوند و بسیار با دوام  و سخت هستند. از آنجایی که میزان جذب آنها کمتر از ۵ درصد است میتوانند در مکان سرد و یا مرطوبت نصب شوند.

نکته مهم : در هنگام خرید دقت داشته باشید کاشی دیوار پوش را به جای  کف پوش خریداری ننمایید چرا که که این نوع کاشی ها نازک تر از کفپوش ها هستند و توانایی تحمل رفت آمد و وزن زیاد را ندارند.

نکاتی درباره خرید کاشی سرامیک کف

طرح دکوراسیون اروند کرم ۶۰*۶۰ کاشی امین

 اندازه سرامیک ها:

سرامیک ها معمولا  به صورت مربعی شکل و در ابعاد ۶*۶ ،۱۲*۱۲، ۱۶*۱۶ بریده میشوند. بعضی از کشی ها نیز برحسب نیاز به شکل های مثلتی یا مستطیلی و یا شش گوشه نیز در دسترس هستند. اما برای کاهش ضایعات بهتر است در ابعاد مربعی بریده شوند.

سختی کاشی سرامیکی:

کاشی های سرامیکی توسط موسسه Portland Enamel Institute از نظر سختی رتبه بندی میشوند. که این رتبه بندی  از عدد ۱ به معنای ضعیف تا رتبه ۵ به مفهوم قوی درجه بندی شده است. به طور کلی درجه سختی ۳ و بیشتر از آن برای کاشی های کف لازم و ضروری است ولی دیوارپوش های سرامیکی درجه سختی پایین تری دارند.

نکات مربوط به مراقبت و نگهداری

نکاتی درباره خرید کاشی سرامیک کف | برای تمیز ماندن مداوم سرامیک میتوان از آب گرم  و مواد لایه بردار شوینده استفاده کرد تا تمیز و بهداشتی باشد. همچنین میتوانید از ترکیب آب و سرکه برای تمیز کردن سرامیک استفاده کنید. اگر از مواد شوینده استفاده میکنید باید از متعادل بودن ph آن اطمینان حاصل نمایید.

نکاتی درباره خرید کاشی سرامیک کف

طرح دکوراسیون یلدا مرمر سفید ۵۰*۵۰ خیام

محل اتصال دو کاشی به یکدیگر و یا کاشی با لبه دیوار مناطق بسیار حساسی  نسبت به نفوذ خاک، مایعات و عوامل رنگ آمیزی هستند و میتوانند زمینه  رشد برای میکروارگانیسم های مضر مانند باکتری ها  را هم آورند. پس از نصب سرامیک کف میتوان با استفاده از یک سیلر غلیظ  از نفوذ آلودگی ها جلوگیری کرد. سیلر کردن باید به صورت دوره ای تکرار شود زیرا سیلر پس از مدتی از بین میرود.

مشاهده این مطلب
سرامیک بهتر است یا موزاییک ؟

گاهی ممکن از به دلیل ضربه شدید و یا رفت آمد زیاد روی سرامیک شکاف ایجاد شود در اینصورت بهترین کار برداشتن آن و جایگزین کردن سرامیک جدید است.

کاربردهای کاشی کف سرامیکی

• مکان هایی با ترافیک رفت و آمد بالا

استفاده از سرامیک برای  مکان هایی مانند راهروها ، اتاق نشیمن ، آشپزخانه و … که رفت و آمد بالایی در آنها انجام میشود بسیار توصیه میشود.

• اماکن تجاری

بسیاری از اماکن تجاری استفاده از سرامیک را به دلیل سهولت در تمیزکاری و نگهداری ترجیح میدهند و معمولا به جای سنگ مرمر و کاشی گرانیتی از آنها استفاده میکنند.

 

نکته:

کاشی های سرامیکی بسیاری از خواص سنگ طبیعی را دارند و در عین بسیار سبک تر از آنها هستند که این امر باعث  میشود تا سرامیک انتخاب مناسب تری برای طبقات بالاتر در ساختمان ها باشد. این موضوع مخصوصا در خانه های قدیمی که استفاده از ستون و یا تقویت کننده ممکن نیست بسیار حائر اهمیت است

 


اینستاگرام ما را دنبال کنید

۰

نظرات ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *