در حال بارگزاری سرام پخش

امور مشتریان: 035-38274760

راهنمای نصابان حرفه ای

راهنمای نصابان حرفه ای


سوالات متداول نصابان حرفه ای
نکات لازم برای نصب کاشی و سرامیک اسلب چه هستند؟
چسب به دلیل وزن کمتر و چسبندگی بالاتر و نصب راحت تر پیشنهاد می شود.

شما هم از ما بپرسید
ایمیل خود را وارد کنید

فرم همکاری نصابان حرفه ای با سرام پخش

استادکاران کاشی‌کار که می‌توانند با سرام پخش همکاری داشته باشند. اطلاعات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید تا در نزدیک‌ترین پروژه‌ها به محل سکونت شما، با ما همکاری نمایید.

نکات و قوانین همکاری با ما:

سرام پخش ، تنها واسطه معرفی کارفرما به استادکاران گرامی می‌باشد و کلیه موارد شامل عقد قرارداد، تعاملات مالی، مسئولیت‌ها، بیمه و دیگر موارد، مربوط به تعاملات استادکار با کارفرما می‌باشد.
سرام پخش در معرفی استادکاران اختیار داشته و به دلخواه و بسته به شرایطی نظیر سابقه‌کاری، سابقه همکاری با ما و نظرات کارفرمایان، نزدیکی به محل کار و.... تصمیم‌گیری لازم، جهت معرفی استادکاران را می‌نماید.

کمیسیون

تعرفه نصب و هزینه استادکار و عقد قرارداد بر عهده کارفرما و استادکار می‌باشد و سرام‌پخش هیچگونه مسئولیتی نداشته و تنها حدود قیمت و هزینه‌ها را به کارفرما اعلام می‌کند.
استادکاران که با سرام پخش همکاری دارند نباید در پروژه‌های خود قیمت‌های خارج از عرف و مقدار معمول ارائه کنند. (اعلام نرخ پایین و بالاتر از معمول مجاز نمی‌باشد. لازم به ذکر است که عرف هزینه‌ها با توجه به محل کار، زمان کار، متراژ و حجم کاری متغییر می‌باشد .)
الویت در معرفی کارفرما به استادکار، داشتن سابقه کار بیشتر و مدرک معتبر از سازمان فنی حرفه‌ای می‌باشد.
اخرین مطالب حوزه کاشی و سرامیک

آموزش نصب و تخریب

نصاب حرفه‌ای به هر فردی که درآمد زندگی خود را از یک فعالیت حرفه‌ای خاص به دست می‌آورد گفته می‌شود. اصطلاح «حرفه‌ای» همچنین استانداردهای آموزش، پرورش و مهارتی را که اعضای یک حرفه با دانش خاص برای انجام امور آن حرفه باید بدانند، در بر می‌گیرد.
در برخی از فرهنگ‌ها، «حرفه‌ای» برای اشاره به قشرهای خاص اجتماعی که متشکل از کارگران تحصیل کرده و دارای استقلال عمل در کار هستند و نهایتاً امکان خلاقیت در کار خود را دارند به کار می‌رود. در نگاه دقیق، اصطلاح حرفه‌ای برای تمام شغل‌های تخصصی به کار نمی‌رود. مشاغلی مانند ساخت و ساز حرفه‌ای و تأسیسات گر چه اصطلاحاً حرفه‌ای خوانده می‌شوند اما به طور دقیق در زمره صنعت‌گری هستند. اتمام یک دوره کارآموزی به طور کلی منجر به تربیت نیروی کار ماهر مانند نجار، برقکار، سنگ‌کار، کاشی‌کار، نقاش، لوله‌کش و سایر مشاغل مشابه می‌شود. یک تفاوت نیروی مهارتی و حرفه‌ای در این است که حرفه‌ای‌ها به طور عمده کار فکری انجام می‌دهند در حالی که مهارتی‌ها کار فیزیکی بیشتری دارند.نصب و راه اندازی:

حال وقت آن رسیده تا در مورد مراحل اساسی نصب مطلع شوید و نکات تخصصی را بدانید.


در این مرحله که کاشی و الگوی قرارگیری کاشی انتخاب شده است و ابزار و مواد لازم نیز فراهم گردیده است. برنامه‌ریزی دقیق برای عمل نصب کاشی باعث اطمینان از نتیجه بهتر می‌شود.

مخلوط کردن ملات

این مرحله از آنچه به نظر می‌رسد بسیار با اهمیت‌تر است. به دست‌آوردن یکنواختی مناسب و زمان‌بندی ترکیب آن بسیار مهم است.
پیش از مخلوط کردن و ریختن آن، لازم است بدانیم زمان باز و زمان درمان چیست؟
زمان باز؛ مدت زمانی است که شما باید قبل از سفت شدن ملات با آن کار کنید که به این زمان نیز عمر سطل گفته می-شود. این زمان حدود 30 الی 40 دقیقه است و می‌تواند برحسب نوع ملات، دما، رطوبت و ... متفاوت باشد.
برای آن‌که بتوانید آزمایش کنید که آیا مخلوط در زمان باز قرار دارد یا خیر؛ لازم است انگشت خود را به آرامی روی سطح ملات قرار دهید، اگر انگشت‌تان به ملات آغشته نشود بدان مفهوم است که دیگر به اندازه کافی چسبنده نیست و زمان باز آن به اتمام رسیده است در این صورت باید آن را دور بریزید و دوباره مخلوط کنید.
زمان مطمئن: مقدار زمانی است که ملات پس از نصب کاشی به طور کامل تنظیم می‌شود و تثبیت می‌گردد.

گام های مخلوط کردن ملات
1- با اضافه کردن مایع به سطل خود، شروع کنید و در مورد نسبت تبدیل مایع به پودر به توصیه‌های سازنده توجه کنید.
2- برای جلوگیری از ایجاد حباب و توده‌های پودر، پودر را کم‌کم و آهسته اضافه کنید تا کاملا مخلوط شوند.
3- برای دستیابی به قوام مورد نظر برای مخلوط به اندازه کافی پودر اضافه کنید.(یک معیار برای قوام آن است که شبیه کره بادام زمینی باشد)
4- پس از به قوام آمدن مخلوط، اجازه بدهید 5 الی 10 دقیقه بدون حرکت و در محیط آزاد بماند. این مرحله برای دستیابی به چسبندگی مناسب بسیار حائز اهمیت است.
5- برای اطمینان از قوام مخلوط، یک بار دیگر آن را بهم بزنید.
6- پیش از آن‌که بخواهید کار را سریع‌تر انجام دهید و مخلوط در زمان باز خود باشد. کمی مخلوط را بهم بزنید.
7- هنگام تمیز کردن هرگز مخلوط ملات را همراه آب داخل چاه نریزید. چراکه این کار باعث مسدود شدن لوله‌ها می‌گردد.

اعمال مخلوط ملات بر روی کف

ملات وظیفه نگه‌داشتن کاشی‌ها روی کف و جلوگیری از بهم‌خوردن ترتیب آنها را دارد. بنابراین می‌بایست از اینکه این مرحله را درست انجام داده‌اید اطمینان حاصل کنید.
پس از آماده شدن ملات، می توانید با استفاده از یک ماله دندانه‌ای بستر زیرین کاشی را آماده کنید. برای کاشی‌هایی با ابعاد بزرگ بهتر است پشت کاشی را نیز با ملات بپوشانید.
دندانه‌دار بودن ماله باعث می‌شود تا شیارهایی روی کف به جا بماند. برای دستیابی به ملات تخت باید مطمئن شوید که تمام شیارها در یک راستا هستند.
ماله را تقریبا با زاویه 45 درجه نگه دارید و با لبه آن ملات را روی سطح بکشید تا تمام کف را بپوشاند و ضخامت مناسبی داشته باشد.

حال زمان کاشی‌کاری فرارسیده است، کاشی را به آرامی روی سطح قرار داده و محکم آن را فشار دهید، دقت کنید که فشار باید به طور متناسب روی همه بخش ‌های کاشی اعمال شود. با فشار‌دادن کاشی روی سطح، ناهمواری‌های زیر آن کاملا صاف می‌شود.
پس از اینکه اولین کاشی را چسباندید، آن را بلند کنید تا از پوشیده شدن کاشی با چسب اطمینان حاصل کنید. اگر پشت کاشی کاملا پوشیده نشده بود، قوام ملات را مجددا بررسی کنید و همچنین اطمینان حاصل کنید که ماله را در جهت درستی قرار داده‌اید.
فراموش نکنید که برای حفظ فاصله بین کاشی‌ها می‌توانید از همتراز(گیره و گوه)استفاده کنید. در حین نصب می‌توانید از یک کاغذ برای پاک کردن ملات اضافی روی کاشی‌ها استفاده کنید زیرا تمیز کردن کاشی‌ها در هنگام خیس بودن ملات راحت‌تر است.
جهت خرید انواع ملات بند کشی ، هم اکنون به فروشگاه سرام پخش مراجعه و سریع و آسان خرید خود را انجام دهید.اخرین مطالب حوزه کاشی و سرامیک


اخرین مطالب حوزه کاشی و سرامیک

تجهیزات و ابزار

نصب کاشی و سرامیک از جمله رایج‌ترین و پرکاربردترین مواردی است که به عنوان پوشش نهایی برای دیوار و کف ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. با انتخاب نصاب کاشی خیال خود را از بابت سرعت و زیبایی کار راحت کنید. کاشی‌کار می‌تواند زیبایی کار شما را دوچندان کند. البته برای اینکه این زیبایی دو چندان شود، استادکار باید مواردی را برای کاشی‌کاری رعایت کند که نیازمند تجهیزاتی می‌باشد تا زیبایی کار شما دو چندان شود.ماله شانه‌ای کاشی‌کاری

ماله شانه‌ای کاشی‌کاری ابزاری کارآمد برای پخش ملات و چسب کاشی می‌باشد. ماله‌های کاشی‌کاری را در دندانه‌های ریز و درشت به شکل دندانه مربع یا منحنی از سایز 2mm تا سایز 20mm تولید می‌کنند.

در هنگام چسب‌زدن زیر کار و یا پشت کاشی حتما باید از ماله و یا کاردک شانه‌ایی برای داشتن فضای و جای نفس کشیدن چسب استفاده کنید.

ماله‌های شانه‌ای کاشی‌کاری با دندانه یا شانه ریز برای چسب‌کشی کاشی‌های سایز کوچک و ماله‌های با دندانه درشت برای چسب یا ملات‌کشی سطوح ناهموار کارایی بیشتری دارند. البته توجه داشته باشید که ماله‌های کاشی‌کاری با دندانه‌های سایز ریزتر برای دیوار و سایز درشت‌تر برای نصب کاشی کف کاربرد دارند. ماله‌های شانه‌ای کاشی‌کاری در طول 30cm و عرض11.5 تولید می شوند.

برای مشاهده و خرید انواع ماله شانه‌ای کاشی‌کاری بصورت آنلاین؛ هم اکنون به فروشگاه سرام پخش مراجعه نمایید.


نوار کنج کاشی

نوار کنج کاشی محصولی جهت پوشش لبه کاشی و سنگ در نبش و کنج کاشی کاری شده با زیبایی و مقاومت بالا که ضخامت‌های مختلف دارد. شکل و مقطع نوار کنج‌های کاشی متفاوت می‌باشد که رایج‌ترین آن‌ها ربع دایره و نود درجه می‌باشد. طول نوارکنج ۲۵۰ سانتی‌متر و لبه‌های با ضخامت متفاوت را پوشش می‌دهد. پوشش لبه کاشی نرمال نوار کنج از ۸ میلی‌متر تا نوار کنج سنگ ۲۴ میلی‌متر می‌باشد.


رویکرد طراحی و تولید نوار کنج‌های کاشی به هدف ارتقا سطح کیفیت در اجرای کاشی‌کاری، سنگ‌کاری، سرامیک‌کاری و… و قاب‌بندی کار و همچنین سرعت بخشیدن در اجرای پروژه‌های ساختمانی می‌باشد که از نظر مهندسی و دیزاین مورد تایید استادکاران کاشی‌کار و مهندسان می‌باشد. نوار کنج بهترین جایگزین برای فارسی‌بر نمودن لبه‌های کاشی و سنگ است که باعث زیبایی و استحکام لبه کاشی و سرامیک‌ها می‌شود.

برای مشاهده و خرید انواع نوار کنج کاشی بصورت آنلاین؛ هم اکنون به فروشگاه سرام پخش مراجعه نمایید.


همتراز کاشی و سرامیک

همتراز کاشی و سرامیک محصولی از جنس پلاستیک که از دو قطعه کلیبس و گوه تشکیل شده است و کاربرد آن همسطح نمودن لبه های کاشی و سرامیک نسبت به یکدیگر می باشد. همتراز در دو سطح کوچک و بزرگ به لحاظ کاربرد تقسیم شده است.

کلیپس کوچک برای کاشی و سرامیک با ضخامت ۲ تا ۸ mm مناسب است و کلیپس بزرگ برای کاشی و سرامیک از سایز ۸ تا ۱۶ mm مناسب می باشد. ضخامت کلیپس همتراز کاشی که فاصله بین بندهای کاشی و سرامیک را تعیین می کند در اندازه های ۱و ۱٫۵ و۲ و۳ mm تولید می شود.

همتراز کاشی در کلیه سطوح عمودی و افقی (کف و بدنه) استفاده می‌شود. البته استفاده از همتراز کاشی و سرامیک علاوه بر افزایش کیفیت کاشی‌کاری و زیبایی و افزایش سرعت نصب توسط استادکار موجب از بین رفتن ناخنک‌ها یا ناصافی‌های بین لبه‌های کاشی و سرامیک خواهد شد و نیز اندازه بندهای کاشی و سرامیک را به نسبت یکدیگر یکسان می‌نماید. این حسن باعث می شود چنانچه پس از گذشت زمان بندها دچار آسیب یا خوردگی شدن به راحتی قابل تراشیدن و تعمیر مجدد باشند. البته مقدار مصرف همتراز کاشی و سرامیک بسته یه سایز کاشی متفاوت خواهد بود به نحوی که در کاشی‌های سایز بزرگ مصرف کمتر و در کاشی‌های سایز کوچک مقدار مصرف بیشتر خواهد بود.همتراز کاشی جایگزین بسیار مناسبی برای چسب 123 هنگام کاشی کاری می باشد. کاشی‌کار با استفاده از همترا می‌تواند شیب کار را گرفته و تمام سطوح را بدون اختلاف صاف نصب کند.

برای مشاهده و خرید انواع همتراز کاشی و سرامیک بصورت آنلاین؛ هم اکنون به فروشگاه سرام پخش مراجعه نمایید.

همتراز کاشی